Uključi/isključi pristupačnost

FLORA KAO BAŠTINA 2022.

16. kol 2022.

Kao i prethodnih godina, projektom Flora kao baština željeli smo potaknuti naše članove da uređenjem svojih okućnica i balkona učine naš grad ljepšim i privlačnijim mjestom za život, ali i za turistički boravak.

U prvoj fazi projekta dijelili smo sadnice ljekovitih biljnih vrsta (kadulja, smilje, vrisak, majčina dušica, čuvarkuća, dubčac/trava iva) i knjižicu koja je opisala svojstva navedenih vrsta. U drugoj fazi projekta proveli smo natječaj za izbor najljepše okućnice i balkona.

Stručna komisija u sastavu: mr. sc. Damira Tafra, Voditelj odjela hortikulturnih radova, Peovica d.o.o., Kristina Čečuk, dipl. unutarnji i prostorni dizajner i Sonja Rogošić Biuk, mag. oec., Voditelj odjela strateških projekata i upravljanja kvalitetom – TZG Omiš odabrala je najbolje:

NAJLJEPŠI BALKON:

1. mjesto - Carolyn Boyd Tomasović

2. mjesto - Karlo Kovačić

3. mjesto - Josipa Strujić Šaban-Stanić

NAJLJEPŠA OKUĆNICA:

1. mjesto - Nada Raulj

2. mjesto - Marija Sovulj

3. mjesto - Ada Maslov

POSEBNA PRIZNANJA:

za vrtlarenje u vrlo zahtjevnom prostornom ambijentu - Žužul, Apartmani Mistral

za ART VRT - Maja Signer

Fotografije nagrađenih okućnica i balkona pogledajte u foto albumu: https://www.facebook.com/media/set/...

Hvala svima na sudjelovanju! Radujemo se nastavku projekta u 2023.!